Kurzy malby

Jedna z věcí, kterou vám můžu nabídnout, jsou individuální kurzy malby, buďto v Praze nebo v Plzni. Nabízím je ve dvou základních formách, buďto pravidelné “doučování” 1 hodinu/ týdně, či jednou za 14 dní (cena 500 Kč/hod), nebo jako intenzivní kurz šitý na míru, který je na cca 4 hodiny (cena 1900 Kč). V případě zájmu se na mě neváhejte obrátit prostřednictvím e-mailu.

Více informací ke kurzům se dozvíte v následujících řádcích:

První otázka, na kterou se vás zeptám, až si budeme domlouvat schůzku, bude, proč malujete. Někteří lidé malují například proto, že se potřebují odreagovat, jiní chtějí oslnit kolegy z práce tím, že „tohle vážně namalovali sami“. Jsou tací, co chtějí prostřednictvím obrazu vyjádřit svoje nejniternější představy, další se hlásí na výtvarné obory vysokých škol a v malbě vidí své potenciální povolání… Osobně nepovažuji žádný druh malby za ten jediný správný, jen je potřeba abychom si spolu pokud možno upřímně vyjasnili, o co vlastně máte zájem. Zlepšit vaši tvorbu společně dokážeme v každém případě.

Následně si domluvíme individuální schůzku. Optimální je, abych měla možnost přijít k vám domů, nebo tam, kde nejčastěji na svých věcech pracujete a v originále si je také mohla prohlédnout. Není to nicméně podmínkou, alternativu jistě najdeme.

Kurz je ale koncipován jako individuální, což také znamená, že jeho obsah se bude řídit tím, co si přejete se naučit. Můžete si například usmyslet, že se chcete zdokonalit v nějaké konkrétní technice – v olejomalbě, akrylu, akvarelu, nebo pastelu, nebo se naučit správně natahovat plátna… a pak se můžeme celou dobu bavit jenom o tom. Opravdu záleží pouze na společné domluvě. Obvykle platí, že nejprve se společně podíváme na vaše starší obrazy, máte-li je k dispozici. Z těch je zpravidla nejsnazší určit, kde jsou vaše rezervy. Nemusíte se bát svoje obrazy se mnou sdílet, už jsem opravdu viděla ledaco シ

Mým cílem je posouvat jednak vaše technické schopnosti, ale také vnést nový pohled do vaší tvorby. Není od věci zamyslet se i nad tím, jak byste si vlastně představovali, aby vaše věci jednou vypadaly. Pomůže, pokud máte oblíbeného autora či autory, jejichž styl vás oslovuje. Následně vám v praxi ukážu cvičení, která vám pomohou se ve vašich slabších oblastech vylepšit (například co se týče perspektivy, užití barvy, ale i obsahové roviny obrazu). Společně se také podíváme na to, čím a na co vůbec malujete, případně vám doporučím, co a kde by bylo dobré dokoupit.

2021 © Barbara Novorodá
web by Burasite